Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Avni Mula - Udhetim Ne Pranvere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Avni Mula

09/09/2008

2008-09-09T14:26:59+00:00Endrrat tona i mbjellim vete,
endrrat lule celin cdo pranvere,
ja oxhaqet gjer ne re,
atje ku ne fusha gruri zverdh perhere

Vendi im djepi im i lashte,
cte ka nur ty balli ngritur lart,
kjo pranver e re mbi Jon,
me sjell ne shpirt keng e gezime plot

Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra,
sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti,
atdheu yne i dashur i nenes Parti

Endrrat tona i mbjellim vete,
endrrat lule celin cdo pranvere,
ja oxhaqet gjer ne re,
atje ku ne fusha gruri zverdh perhere

Vendi im djepi im i lashte,
cte ka nur ty balli ngritur lart,
kjo pranver e re mbi Jon,
me sjell ne shpirt keng e gezime plot

Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra,
sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti,
atdheu yne i dashur i nenes Parti

Si lule ne luadhe,
te ndrit Atdhe fytyra,
me aq sa ka uje dhe dete,
kjo valle kenge e ngjyra

Sa te rrojne keto male,
aq te na rrosh dhe ti

Atdheu yne i dashur i nenes Parti


Ky tekst u dërgua nga LN10
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet