Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Luan Zhegu - Pranvera E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur njeri tjetrin ne zjarr te luftes
sa here plaget i lidhem ne
Fjalen te duam patem ne buze
gjer sa te vinte pranvere e re

dhe permes gjakut erdhi liria
por koha prape na thiri ne
ndaj sy pafjetur na do liria
gjaku i saj nder deje na reh

Nuk eshte e lehte rruga jone
djell e furune mban ajo
dhe mbetem te dy bashkluftetar
mes shokeve tok te pa ndare

Ne jeten tone rrezaton
nje dashuri qe s' mbaron
e lindi ne krahet e saj rinia

Kalojne vitet por dashuria
ashtu si zemra moshe nuk njej
dhe dashurine si kjo e jona
per femijet tane urojme ne


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Liliana Kondakçi & Luan Zhegu - Pranvera E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera E Dashurise".
3. Video është e këngës "Pranvera E Dashurise", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi & Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0