Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Ema Qazimi - Kenge Per Emin Durakun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Emin Durakun" kënduar nga Liliana Kondakçi & Ema Qazimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dida, Cela E Kovaci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me flamur te kuq ne dore
Mushen malet me dasmore
Ata jane krushqit e lirise
Ata jane shpresa e vogjelise.

Ata jane krushqit e lirise
Ata jane shpresa e vogjelise.

O Emin Emin Duraku
Hije tpaskan krenar gjaku
Hije tkan o shokt e mi
Kan dhan jeten per lirie.

Hije tkan o shokt e mi
Kan dhan jeten per lirie.

O Emin O emin i dashur
Kanga jote na derdh lot o
Sa pranvera qe lulzojne e
Poplli kengen do ta knojn.

Sa pranvera qe lulzojne
Poplli kengen ddo ta knojnn eee .

Featuring: Ema Qazimi
Publikimi: 03/07/2010Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0


Liliana Kondakçi & Ema Qazimi - Kenge Per Emin Durakun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Emin Durakun".
3. Video është e këngës "Kenge Per Emin Durakun", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi & Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.