TEKSTESHQIP

Liliana Kondakçi
Mall
Lyrics

Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty sec njeva mall
Jetojme te dy ne nje qytet
Dhe rralle shihemi sa rall

Edhe mu duk pak e cuditeshme
Si erdh kjo vjeshte ky mengjes
Qiejte e ngrysur pa lejleke
Dhe shirat pa ylber ne mes

Ref.

Ne c'ender kemi rene kaq keq
Qe dot s'po zgjohemi valle ?
Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty sec ndjeva mall
INFO
Poeti që ka frymëzuar këtë këngë është Ismail Kadare.