TEKSTESHQIP

Lind Islami
Më Shumë Se Fjalë
Lyrics

strofa-1
Dua te t'harroj, vetem e them
Dua mos te dua, por genjej
Per ty une e flas edhe nje jete
Por ste jetoj

S'dua me te shoh sa her te shoh
Dua t'mos dua, enderroj
Kur me je prane, nje ndjenj e kam
Si ta shpjegoj

Bridge
Fryma me ndal
Nuk kam fjal
Tek te shikoj ne sy
Ti nuk e di, cdo te thot
Te t'duash ty

Ref:
Jetes time ti i dhe kuptim
Ndjenjes time ti i dhe shpjegim
Zemra ime gjeti ngrohtesi
Ne syte e tu
Me beso,ti je me shume se fjal
Dashuria eshte me shume se kaq
Te vetmen jete qe une e kam
Per ty e jetoj
Strofa-2
Gje e bukur shume kur do dike
Bukuri qe vret kur do vec nje
Por nuk ka rendsi sa dua un
Ne vuaj shuuuume
Njerez takoj, ty te harroj
Asgje nuk mjafton te t'zevendsoj
a sikur te jete aq e thjesht
te ta tregoj

(bridge)
Fryma me ndal, nuk kam fjale
Tek te shikoj ne sy
Ti nuk e di, cdo te thote
Te t'duash ty

Ref:
Jetes time ti i dhe kuptim
Ndjenjes time ti i dhe shpjegim
Zemra ime gjeti ngrohtesi
Ne syte e tu
Me beso,ti je me shume se fjal
Dashuria eshte me shume se kaq
Te vetmen jete qe un e kam
Per ty e jetoj(1x)
...music...


Ref:
Jetes time ti i dhe kuptim
Ndjenjes time ti i dhe shpjegim
Zemra ime gjeti ngrohtesi
Ne syte e tu
Me beso, je me shume se fjal
Dashuria eshte me shume se kaq
Te vetmen jete qe un e kam
Per ty e jetoj(2x)