Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Theodhori - Ora E Qytetit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ora e qytetit rreh
Tingujt larg e larg fluturojne.
Lumi i kohes rrjedh e rrjedh
Dhe dita cel, lumenjte pas nuk shkojne.

Hapur si dy krahe akrepat rrine
Dhe zemres i percjellin dashurine
Jeta si femije na merr ne gjijte e saj.

Ditet nen tik tak-un vene e vijne
Gezimet dhe trishtimet bashke rrine
Koha eshte tek une eshte tek ti, Njeri.

Degjoje oren tende, oren e kohes ti degjo.
Ditet qe do te vijne sonte jeten zgjojne.
Oret vrapojne e s'ndalen,
E lumi i jetes ecen e rrjedh.
Jeta me krahet hapur te pret.

Ora e qytetit rreh,
Tingujt larg e larg fluturojne
Lumi i kohes rrjedh e rrjedh
Dhe dita cel, lumenjte pas nuk shkojne.

Ditet nen tik tak-un vene e vijne
Gezimet dhe trishtimet bashke rrine.
Koha eshte tek une eshte tek ti, Njeri.

Zerat neper rruge kumbojne kudo
Dhe gjurmet rriten, hapat lehte nxitojne.
Bashke me diellin e zemres ti jeto, jeto.

Degjoje oren tende...Nuk kemi video për këtë këngë.
Lindita Theodhori - Ora E Qytetit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ora E Qytetit Tim".
3. Video është e këngës "Ora E Qytetit Tim", por nuk këndohet nga Lindita Theodhori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:


Komente 0