TEKSTESHQIP

Liridon Sadriu
Syte E Tu
Lyrics

Le ta dije sot e gjithe bota djelli sot shkelqen veq per mu zemra ime gjithe eshte e jotja asniher nga ti skam me u largu

Djelli po shkelqen mbi mua nje drite po ndrite lum per mua per mu per fatin time mendja ste harron per ty gjithmon punon lum per mu per fatine tone

Le ta dije sot e gjithe bota djelli sot shkelqen veq per mu zemra ime gjithe eshte e jotja asniher nga ti skam me u largu
2x
Syte e tu kur i shikoj dhe ne enderr i shijoj shikimi yt me ben tjetoj o sa shume te dashuroj

Pa ty nuk e egzistoje hey zemer eshte e vertete ndjehem gjalle kur jam me ty
Djellin ti po ma afron dhe naten po ma ndricon kur ti shohe ata dy sy

Le ta dije sot e gjithe bota djelli sot shkelqen veq per mu zemra ime gjithe eshte e jotja asniher nga ti skam me u largu
4x
Syte e tu kur i shikoj dhe ne enderr i shijoj shikimi yt me ben tjetoj o sa shume te dashuroj

DËRGOI: