Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Këngët E Rinisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Vini ju plot zjarr
Kenget e rinise
Historia ze e flet
Ndrit çdo germ e saj dhe mendimet
Rrugen marrin
Shkojne larg
Dhe me flisni ju
Per ate rini
Lindur ne nendor
Rritur ne stuhi
Hapi saj gjemon ne çdo skaj
Prane gjithmone e mban
O Partine
Si zogjt e shqipes kur flutorojne
Per here te pare lart ne qiell
Dhe shqipja nene me krahe te forte
Fluturimin bashk me bijte ajo merr
Pranvera erdhi dalengadale
E lulet çelin pemet e lirise
Fluturimin moren shqipet e reja...
Me ju o kenget zjarr te rinise
Mbanit ju atehere
Kenget e rinise
Ditet tona qe gezojme
Dhe vrapuat ju
Drejt jetes
Drejt lirise qe sot mbrojme
Dhe na flisni ju
Per ate rini
Lindur ne nentor
Rritur ne stuhi
Hapi saj gjemon
Ne çdo skaj
Prane gjitmone e mban
O rini
Si zogj te shqipes flutorojme
Per here te pare e lart ne qiell
Mbi shqipen...
Fluturimin bashk me ne ajo vere
Pranvera erdhi lart te kendojme
E lulet qelin der ne liri
Fluturimin...
Me ju kenge te zjarrt te lirise
Dhe vrapuat drejt lirise qe sot mbrojme
SHQIPERI
Si zogj te shqipes flutorojme
Per here te pare lart e ne qiell
Mbi shqipen...
Fluturimin bashk me ne ajo vere
Pranvera erdhi lart te kendojme
E lulet qelin deri ne liri
Fluturimin...
Me ju o kenge te zjarrt te rinise


Luan Zhegu - Këngët E Rinisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngët E Rinisë".
3. Video është e këngës "Këngët E Rinisë", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:


Komente 1