Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Përkrah Të Dy Tok Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Të prisja e dija do vije
Në malet ku maja puth retë
Në stanin e largët do vije
Ku tundet një syskë e një bejkë
Ti erdhe dhe s’pyete për fjalët
Se mua më deshe kaq shumë
E rendëm agimit të bardhë
E fjetëm mes reve nën gunë

Dhe ecëm përkrah të dy tokë
E lindëm fëmijë plot jetë
E ti më besove si shok
E unë të besova për jetë.

E s’ndënjëm në qoshe e hije
Të bënim një jetë të qetë
Luan Zhegu
Publikimi: 14/12/1990
Muzika: Françesk Radi
Teksti: Vasil Dede
Orkestrimi: Françesk Radi
Kënga Fituese E Anketes Muzikore Në Radio-Tirana 1990


Luan Zhegu - Përkrah Të Dy Tok
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përkrah Të Dy Tok".
3. Video është e këngës "Përkrah Të Dy Tok", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:


Komente 0