TEKSTESHQIP

Luan Zhegu
Kur Jemi Bashkë Të Dy
Lyrics

Kur zbardh agimi
përherë unë ty të pres
bashkë me shoqet
të shoh dhe ty

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy.

mbrëmjeve parkut
shëtisim bashkë të dy
dhe flladi flokët
na përkëdhel

kur vellon nata hedh,
mes dritash unë e ti
ne pranë e pranë të dy

dielli lind ditë e re përshëndet
jetë e re vrulli i saj më fton tek ty

DËRGOI: