TEKSTESHQIP

Lul Dxe
Gurbeti
Lyrics
(Feat. Oran-G)

Eh po t'ja kaj nanen, bohet qka te bohet veq e kam vendos me dal jasht.
Sri ma as nje minut ktu. Ku do n'zvicer n'gjermani. veq du me dal...

LUL DxE:
Eh ju po doni me dal jasht, okey provone

Ref.
Qe 25 vjet tu mu kalb ky trup,
e 22 vjet nuk kom ni tjeter perveq HUP.
Shum osht me qendru edhe 5 vjet tjer,
Kaqanik, Preshv, hape qat der.

LUL DxE:
Orhan, paramendo qysh ne klasen e pare e pash,
jam kan teper i zgjut po kur sma dhan noten 6.
E jasht para shkolles kur lujsha me top,
ma marshin at shok e me qojshin me dhjedh ne Coop.
E me ni konop mi lidhshin durt e ma hupshin msimin,
i bana 12 vjet HIP HOP'i per mu filloj fillimin.
E kapsha mikrofonin me nervoz dhe fillojsha
kti shtetit te poshter shqiptarismin ja tregojsha.

Oran G:
Pa rrespektim ne ket shtet, lot i derdhsha ne kervet,
me 13 vjet ne bith me than se ktu nuk ka Jet.
I permledha krat, se edhe ato i permledhshin,
ajj ne shpin e un ne kry u sillshim.
Hellshim valle Breakdance me fitu pak rrespekt,
e vetmja menure ne ket shtet per shqiptart e hekt.
Kemi hek keq o Lul ka ni her zemra na ka plas,
e vllezrit tone keti shtetit po doj me ja rras, rrassssss.

Ref.
Qe 25 vjet tu mu kalb ky trup,
qe 22 vjet nuk kom ni tjeter perveq HUPPP.
Shum osht me qendru edhe 5 vjet tjer,
Kaqanik, Preshv, hape qat der.

Oran G:
Po qka mendoni ju se na ktu jem ne paradis,
gjdo naten ne diskotek me kontak me femra si miss.
Po nerva e trunit mu mu kan plak,
mka zan edhe krya pak edhe pak mu rrakat.

LUL DxE:
E shum shum shok te mi te ngusht ne Kaqanik,
ju ka gerdit jeta tash ne gyrbet jan pik.
E ne kok jan lig dhe syt ju kan terru,
leje se ne zvicer po kan mrri deri ne peru.

Oran G:
E kallxomni mu ku n'lesh doni me mrri, mrriiiii,
e mu mka hanger dreqi qe jam ardhe si fmi.
Gyrbeti me ka nxi, per 12 vjet me ka plak,
e me pas mundesi e kisha qu ket zvicer ne Denhag.

LUL DxE:
Shkurt e shqip per motrat dhe vllezrit e mi,
mos lakmoni per ket gurbet te zi.
Edhe pse e di qe ju ngren si magnet ky thi,
ju lutem me besoni se ktu nuk ka ardhmeri. joooooooooooo...

Ref.
Qe 25 vjet tu mu kalb ky trup,
qe 22 vjet nuk kom ni tjeter perveq HUPPP.
Shum osht me qendru edhe 5 vjet tjer
Kaqanik, Preshv, hape qat der.

Oran G:
E shum njerz mendojn se na ne gurbet kemi jet,
nak nuk punojm e paret na vin neve tu flet.

LUL DxE:
Jo jo mik i nxet, jo jo ndalu pak kadal,
qekat e mi per me pagu mu me mrrin deri ne mal.
Ndesh ne xhami me u fal, ndesh puthja ati patikat, aj kurr nuk ta fal veq qka naj merr t'ligat.
Se jeta ktu ne zvicer nuk osht hajgare,
don pare fshije token nuk o marre.

Oran G:
A banu kare a nisja drog me shit, helmoji fmit,
se a pak pi shofmi rrugve dit per dit,
tu as pak nuk te hin merzit, e un ma mir rri pa hanger buk, ma mir rri i paster
se me u ba si ti si uk, ukkkk
A BERN, GJENEV, STUTGART, apo BERLIN,
kalle qet qibrit le ta shoh qy kallet ky plin.

LUL DxE:
Ne ZVICER, ne GJERMANI ne FRANC a n'AUSTRI,
qiti milijonat, 1 minuta ma teper nuk rri.

Ref.
Qe 25 vjet tu mu kalb ky trup,
qe 22 vjet nuk kom ni tjeter perveq HUP.
Shum osht me qendru edhe 5 vjet tjer,
Kaqanik, Preshv, hape qat der.

LUL DxE:
VENDLINDJE TE DUA:
TETOVA CITY. - MIRADOVC. PRESHEVA
KACANIK. KODERTRIMI - PRISHTINA. GJAKOVA
PEJEN. SHKUPIN - DEQANIN dhe GILANIN
MITROVICA. DRENICA - FERIZAJ. SKENDERAJ
PRIZREN. MEDVEGJ - STRUGA. KUMANOVA
BUJANOVC. STERNOVC - DHE NENA SHQIPRI

DËRGOI: