TEKSTESHQIP

Lynx
S'dua Të Mbarojë
Lyrics

Vjen serish nje tjeter nate
Te kjo gote shpjegim kerkoj
E kam humbur nuk di se ckam
I vetem per ty mendoj
Pyes veten sa me do
Kur s’jam me ty a ndjen mall
Ne kete bote qe vec vrapon
Me mjafton qe ty te kam
Ja pse dua cdo moment te te them

Dua te jem aty ,
dua te rri me ty

Ne krahet e tua gjej qetesi
Dhe une e di qe ti me do
E veshtire ta premtosh qe sdo mbaroje
Por kur ty te perqafoj,sdua te mbaroje

Probleme kam me jeten time
Probleme kam me veten
Cfare kerkoj , cfare une besoj
Akoma pa pergjigje
Por kur jam me ty
Cdo moment shijoj
Prania jote me ploteson
Dhe trishtimin shuan ,
zemren e ndez
Ndoshta gjthmone s'do me kesh
Por te dua dhe cdo moment une e ndjej te te them...
Dua te jem aty ,
dua te rri me ty

Ne krahet e tua gjej qetesi
Dhe une e di qe ti me do
E veshtire ta premtosh qe sdo mbaroje
Por kur ty te perqafoj,sdua te mbaroje

Ne rruget e jetes
Do kete kalimtare
Disa do shkojne e vijne
Por ti shpresoj te mbetesh
Ne rrugen time , ne rrugen tone
Gjithshka do te jete e bukur nese jemi bashke ,
te dy pergjithmone

Dua te jem aty ,
dua te rri me ty

Ne krahet e tua gjej qetesi
Dhe une e di qe ti me do
E veshtire ta premtosh qe sdo mbaroje
Por kur ty te perqafoj,sdua te mbaroje

DËRGOI:
INFO
Kompozimi dhe teksti është shkruajtur nga vetë këngëtarët, teksa këngën e orkestroi Altin Llakaj.