Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Vjehrra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  21

Oj e gezume moj drite hane
Perhajr vjerre qe u bane
Mos gabo me bo zullum
Se nusja s'duron si une

Isha diell dhe isha hane
Nuse edhe vet jam kane
Nese djali din me pri
Nusja osht ilaç per shpirt

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

Moj e gezume te kam si syte
Kerkush djalin nuk na e pyt
N'daç pleqnine me e kalu mire
Mos u bon vjerre e shtire

Edhe isha edhe mbeta
Po pleqnine e bika jeta
Djal e nuse une i paça
E me ta gjithmone u kenaqsha

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

...

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Vjehrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjehrra".
3. Video është e këngës "Vjehrra", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0