Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Vijnë Vaporat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vijnë Vaporat" kënduar nga Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 17 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
17

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Asim Gashi - Vijnë Vaporat

Vijn vaporat moj nano prej bregut t'detit
O dil e shihni moj nana sqert e mbretit
Oo dil e shihni moj nana sqert e mbretit

E disa kajshin moj nan e disa knojshin
Oo kani leter moj nan nvilajt e qojshin
Oo kani leter moj nan nvilajt e qojshin

Kani leter moj nano qojm nvilajte
O per shtat vjet o moj nan na presin grat ee
O per shtat vjet o moj nan na presin grat e

Oo mos na pritshin moj nane per shtat vjeet ee
Oo le ti marrin moj nane burrat pleeq eee
Oo le ti marrin moj nane burrat pleeq eee
Ee burrat pleq o moj nane pleq me mjekerr
O ishalla vjen o moj nan veren tjeter
O ishalla vjen o moj nan veren tjeter

Motrat Mustafa - Vijnë Vaporat

vijne vaporat oj nan
bregut detit
oh dil e shihi moj nan
ascert e mretit
oh dil e shihi moj nan
ascert e mretit

disa kjajshin oj nan
disa knojshin
o nga ni leter oj nan
vilajt e cojshin
o nga ni leter oj nan
vilajt e cojshin

nga ni leter oj nane
e cojn vilajt e
o per 7 vjet oj nane
na presin grate
o per 7 vjet oj nane
na presin grate

si mos t´pritshin oj nan
per 7 vjete
oh le ti marrin oj nan
burrat pleqe
oh le ti marrin oj nan
burrat pleqe

burrat pleqe oj nano
pleq te vjeter
oh ishalla vjen oj nane
naj dever tjeter
oh ishalla vjen oj nane
naj dever tjeter


Publikimi: 01/12/2015Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente mbi këtë këngëMahmut Ferati - Vijnë Vaporat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vijnë Vaporat".
3. Video është e këngës "Vijnë Vaporat", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.