Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majesty
 • Emri i Vërtetë:
 • Alban Ukaj
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 31 Mars 1992
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: hip-hop

Majesty është këngëtar i njohur. Alban Ukaj aka Majesty merret me muziken Hip Hop qe nga viti 2007-2008 dhe kenga e tij e pare titullohet "Mos Bon Plane Ne Jet" ft Mc Qoppa. Kenga e dyte "Lazdrajke" dhe e 3-ta ne bashkepunim me Arben Bytyqin "Ma More Zemren Time". Ka dhe kenge te tjera si "I'm The One", "Qohi Kceni", "Perjetova". Majesty njihet edhe me nofkat te ndryshme si psh te gjithe shoqeria familjart dhe te aferm te tjerve e therrasin Bushi. Majesty eshte nje djale nga Korisha e Prizrenit dhe ka perfundu fakulltetin ekonomik ne universitetin Iliria.

Më datë 15 Janar 2015, Majesty publikon videoklipin "Ti Mua Zoti Ty".

Më datë 11 Janar 2016, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Bone Bone", në bashkëpunim me Majesty.

Më datë 25 Gusht 2016, Majesty publikon videoklipin "Qaj Kitara Ime", në bashkëpunim me Arben Bytyqi.

Më datë 3 Mars 2018, Majesty publikon videoklipin "Ajo Po Vuan".

Më datë 21 Korrik 2018, Albulena Ukaj publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Ernim Ibrahimi & Majesty. Teksti u shkrua nga Majesty (Alban Ukaj). Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Vëllai i

Albulena Ukaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet