Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mak (Haki Misini)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Emri i Vërtetë:
  • Haki Misini
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
BIOGRAFIA: Mak (Haki Misini) është një grup artistësh i njohur. Rok grupi MAK u formua në vitin 1973 dhe si grup ka funksionuar deri në vitin 1978. Gjashtë anëtarët e këtij grupi ishin Haki Misini, Mehmet Tupella, Rexhep Ismajli-Bulli, Halil Bajraktari, Sedat Isufi dhe Xhevdet Gashi. Grupi “MAK”, konsiderohet pionier i rok muzikës kosovare dhe ka merita të mëdha për popullarizimin e rok muzikës në vend. Haki Misini, është i vrarë nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë dhe Mehmet Tupella konsiderohet ende ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Avi Enigma

Gjurmët

Boyat

Night Rappers

Da LIGS

Ligji Rruges

WNC

Grupi ARB

Asgje Sikur Dielli

Tempulli G


Tags: Mak, Haki Misini, M.A.K

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet