TEKSTESHQIP

Malda Susuri
Jam E Huaj
Lyrics

Sa her pys un veten kot
pse jam vetem sot
lotet neper faqe pse s'ndalojne
barit fushes pa mbarim
edhe fjalet plot trishtim
me kupton ateher kur jo nuk
dukesh ti.
Sa her pys un veten kot
pse jam vetem sot
lotet neper faqe pse s'ndalojne
barit fushes pa mbarim
edhe fjalet plot trishtim
me kupton ateher kur jo nuk
Me pyet njeri

Reff:
Me merr,
nga kjo nat ku erresira me tremb
ku je?!
thuaj, me kupto te lutem jam e huaj
ketu.

Shpresa nje dit te takoj
ndryshe dhimbja s'do ndaloj
me vite shpirtin tim per ty mundoj
barit fushes pa mbarim
edhe fjalet plot trishtim
me kupton ateher kur jo nuk
dukesh ti.

Reff:
Me merr,
nga kjo nat ku erresira me tremb
ku je?!
thuaj, me kupto te lutem jam e huaj
ketu.

Ngrej, koken lart
ndezur yjet na ndricojn
kerkoj, vetem nje fjal
dhe me te un do te shprehja
qe mirnjohje qe nant vite
per ty kam.

Reff:(2x)
Me merr,
nga kjo nat ku erresira me tremb
ku je?!
thuaj, me kupto te lutem jam e huaj
ketu.
Uuu jam e huaj, vuaj, kot jo!

DËRGOI: