Më mbaj mend (për 1 muaj)


Malesori - Puthja E Parë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthja E Parë".
3. Video është e këngës "Puthja E Parë", por nuk këndohet nga Malesori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Malesori - Puthja E Parë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kthehuni"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Puthja E Parë" kënduar nga Malesori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Malesori i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anesti Çuko - Puthja E Parë

(2 herë)
Shumë i vogël isha,nisa të kêndoj
Me kitarrë në duar,plot miq edhe shokë
Isha pak i ndrojtur,nuk kisha djallëzi
Por një ditë mësova fjalën dashuri

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri

2 herê
Sa shpejt ikin vitet,unë rri e kujtoj
Dashurinë e parë,jo nuk e harroj
Si një lule e bukur,që çel në pranverë
Ah,kjo dashuria më rinon përherë

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri

Marki - Puthja E Parë

Isha vetem tuj mendu, pse moj zemer kam gabu.
E kujtoj dashnin e par, tash me duket si ne prrall.(2x)

Pija kafe me shoqni, sa shum un jam lodh per ty,
por i lutem zotit te madh, une te dua veq ty pran. (2x)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.

Pija kafe me shoqni, sa shum un jam lodh per ty,
por i lutem zotit te madh, une te dua veq ty pran. (2x)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.

(puthja im' e par ... hajde prap hajde prap....h-h-hajde
prap hajde prap...hajde hajde prap prap...puthja im'e par)

(ahh ahh)puthja im' e par (ahh ahh) zemra po me dhem.
Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par. (2x)

Hajde hajde prap prap si ne perrall,
ta shijojm dashnin e par.
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet