Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mali G
 • Emri i Vërtetë:
 • Ermal Tereziu
 • Vendlindja:
 • Kukes 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 6 Dhjetor 1987
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  136
Këndon kryesisht: hip-hop

Mali G është këngëtar i njohur. Mali-g ka jetuar ne Londer per nje kohe te gjat prej disa vitesh eshte kthyer ne Shqiperi per te jetuar ne vendlindjen e tij ne Kukes. Eshte anetar i grupit OTR dhe konsiderohet si njeri prej kengetareve me te mir te ketij grupi.

Në Maj 2010, Noizy & Mali G marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Dridhet Vendi".

Më datë 4 Shtator 2011, Mali G publikon videoklipin "S'e Di Cpo Ndodh", në bashkëpunim me Anjeza.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  brunette    2lines  

Komente

2

Anëtar i labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 2