Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marie Kraja - Turtulleshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Dridhet rrezja nëpër valë
Ushton kanga der’ n’kala-e.
Këndon djali ndezun flake-e
Shpejt del vajza n’derë me e pa-e

Turtulleshë, turtulleshë
Ç’ma ke çu’ shpirtin peshë!
Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Qilma derën gjeraqinë!
Ta shof synin tand si yll-e.
Falma gojën gjeraqinë!
ta ndigioj zanin (në pyll-e?)

Turtulleshë, turtulleshë
Ç’ma ke çu’ shpirtin peshë!
Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!


Marie Kraja - Turtulleshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Turtulleshe".
3. Video është e këngës "Turtulleshe", por nuk këndohet nga Marie Kraja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marie Kraja:


Komente 0