Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariola Kaçani - Mos Mi Vre Mos Mi Lendo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Mi Vre Mos Mi Lendo".
3. Video është e këngës "Mos Mi Vre Mos Mi Lendo", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariola Kaçani - Mos Mi Vre Mos Mi Lendo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  16

Këngë e albumit:

"Mos Mi Vri Mos Mi Lendo"

Këngë e albumit:

"Perlat E Jugut Vol. 5"

Komente

Asnjë Koment

26/08/2008

2008-08-26T16:14:28+00:00Erdhi burri nga kurbeti
erdhi dhe mua sme gjeti
thon as piu as nuk fjeti
po qan me ligje tek djepi

(ref.)
Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
mallin e pa tretur oh

Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
si putha se tunda dot

Erdhi burri fate ziu
syri tek porta ci ngriu
po lotet kushe ja fshiu
kur qante si cilimiu

(ref.)
Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
mallin e pa tretur oh

Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
si putha se tunda dot

Zot o zot ngrije ne kembe
fshija lotin mos ti dhembe
jepi djal e jepi grua
te me tret dheu dhe mua

(ref.)
Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
mallin e pa tretur oh

Jet oh jet e varfer oh
mos mi vre mos mi lendo
burrin oh djepin oh
si putha se tunda dot


Ky tekst u dërgua nga Dendy88
Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë