Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariola Kaçani - Jeleka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

O kur më shkon si zog mali
me lule fundi fustani
dhe me torben duke tjerre
faqekuqe moj leshverdhe 2×

Ref.
Jeleku jeleku
jeleku me salltanete
jeleku jeleku
pse çme bere moj pervete 2×

O lehte e lehte degjoj nje ze
vjen cobani afer ree
te qendroj apo t shkoj zemra me fluturoj 2×

Ref.
Jeleku jeleku
jeleku me salltanete
jeleku jeleku
pse çme bere moj pervete 2×

O Çobani kot e vetë
rrugen per para
duke qeshur me shaka
te qendroni beri xhanë 2×

Ref.
Jeleku jeleku
jeleku me salltanete
jeleku jeleku
pse çme bere moj pervete 4×


Ky tekst u dërgua nga VadeMariola Kaçani
Publikimi: 01/12/2007
Orkestrimi: Adrian Hila


Mariola Kaçani - Jeleka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeleka".
3. Video është e këngës "Jeleka", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:


Komente 0