Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mariola Kaçani - Dasma Jone

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Jone".
3. Video është e këngës "Dasma Jone", por nuk këndohet nga Mariola Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mariola Kaçani - Dasma Jone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Muzika & Orkestrimi:

Edmond Zhulali

Teksti:

Armand Trebicka

Komente

Asnjë Koment

13/07/2017

2017-07-12T23:00:00+00:00Tundet nga themelet
Sonte kjo shtëpia
I zoti sebepit more
Të takon dollia

I zoti shtëpisë
Paç dorën e mbarë
Sa bukur e nise aman
Me dollinë e parë

E sa bukur e nise aman
Me dollinë e parë

Dasëm kemi sonte
Me miq e krushqi
Të na trashëgohen more
O ky çifti ri

Kush po del në valle
Nëna me babanë
E sa gëzim që kanë aman
Motra me vëllanë

E sa gëzim që kanë aman
Motra me vëllanë

Dil o dajo hidh një valle
Se gëzim të madh na ngjalle
Hidhe këmbën përmbi këmbë
Kërcen daja vet i nëntë

Dil o dajo hidh një valle
Se gëzim të madh na ngjalle
Hidhe këmbën përmbi këmbë
Kërcen daja vet i nëntë

O xhaxha marshalla
Sa lezet vallja të ka
Në dorë gotën me raki
Sikur je prap djalë i ri

O xhaxha marshalla
Sa lezet vallja të ka
Në dorë gotën me raki
Sikur je prap djalë i ri

Cohu teze dhe ti hallë
Dili valles mu në ballë
Valle jugu me taban
Po kërcejnë dhe krushqit tan

Cohu teze dhe ti hallë
Dili valles mu në ballë
Valle jugu me taban
Po kërcejnë dhe krushqit tan

Dhëndër të paçim sa malet
Për ty kënga more sot nuk ndalet
Nuse bukur gjeraqinë
Në valle o tunde shaminë


Ref

Bjer moj klarinetë
Tunde dasmën fare
Të kërcejnë djemtë
Dhe vajzat beqare

E bjer moj klarinetë
Tunde dasmën fare
Të kërcejnë djemtë
Dhe vajzat beqare

Dil moj nuse
Dil moj xhan
Sa bukur që dukesh
Moj aman

Ndize natën
Bëje zjarr
Dasma jonë
O gëzim i madh

Ref

Bjer moj klarinetë
Tunde dasmën fare
Të kërcejnë djemtë
Dhe vajzat beqare

E bjer moj klarinetë
Tunde dasmën fare
Të kërcejnë djemtë
Dhe vajzat beqare


Ky tekst u dërgua nga RikardoKartolina (2)

19
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mariola Kaçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet