Më mbaj mend (për 1 muaj)


Marjeta Billo - Era E Tokes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era E Tokes".
3. Video është e këngës "Era E Tokes", por nuk këndohet nga Marjeta Billo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Marjeta Billo - Era E Tokes  (Feat. Neritan Licaj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika:

Adrian Hila

Teksti:

Pandi Laço

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres '09"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 9

Pjesëmarrëse në

Festivali i 47-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

19/12/2008

2008-12-18T23:00:00+00:00(ej, ej toka ime
brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një ditë tek ti do te vi)

qan ti me lot fëmije
qesh plak i dashuruar
dhe unë përkundem si një valle mbi ty
hej, prek unë rrudhat e tua hej
zërin tënd e dua
dhe unë perhumbem kur erën ta ndjej

ref;

ti je, je princesha e dhimbjeve të mia
më deh, balta jote përkëdhel duart e mia
sa herë pëkulem mbi ty
Ne gjunje të puth për të të thënë të dua
aroma jote më ndez
oh toke e bekuar
të ndjej si më prek kur une bie në krahët e tua
e di, e në gjirin tënd një ditë do të kem pushuar

(ej toka ime
brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një dite ti do të vi)

shkel në brezat e tua
t'marr në venat e mia
dhe unë ngjasohem si fëmija me ty

Ref;
Ti je, je princesha e dhimbjeve të mia
më deh,balta jote përkëdhel duart e mia
sa herë përkulem mbi ty
Ne gjunje te puth për të të thënë të dua
aroma jote më ndez
oh toke e bekuar
të ndjej si më prek kur une bie në krahët e tua
e di, e në gjirin tend një dite do të kem pushuar

(ej ti toka ime
që brenda djeg e shqetësuar
dhe sa shumë që pret nga unë
të të mbjell e të të dua e të të korr
derisa një dit tek ti do të vi)


Ky tekst u dërgua nga Behari
Më Shumë Këngë Nga Marjeta Billo:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet