TEKSTESHQIP

Mark Marku
Dashnise Te Shenjte
Lyrics

Ditë e mrapsht shkruaj në ditar
grisi daten n'kalendarë,
shije e hidhur n'buz më mbet.
N'ftyr të saj buzqeshje vrar
loti i varur në qëpall
denesja fjalët i tret.

Zemrat u bën sikur lëmsh me zjarr
puthje lotë nuk shuan mall,
ndjej vetmin qe tani m'vret.
Do te du, per ty do të ndjej mall
s'mund kujtoj të tjera fjalë.

Bridge:
Do ta pres gjer n'botën tjetër
se un deshta veq një femër.
Do ta pres gjer n'botën tjetër
veq ajo t'sundoj ket zemër

Refrain:
Kto ditë që vijn, ditët që shkojn
s'do t'më ndalin,
dashnin e shenjtë do ta ruj
si syt e ballit ..

DËRGOI:
INFO
Shumë po e prisnin dhe më në fund pritja mbaroi, sepse produkti muzikor paraqitet në tregun e gjerë të muzikës nga ana vizuale edhe me videoklip muzikor, për video produksionin e të cilit është kujdesur Pixels Production. Videoklipi u publikua më 5 Nëntor 2011. Këngën e kompozoi Ilir Tolaj, ndërsa autor i tekstit është Ilir Macastena.
Renditja:
Top 200