Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mark Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Austri 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mark Marku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Prej vitit 2002 deri 2006 vijoi mësimet në shkollën e ulët te muzikës "Prenk Jakova" ne Gjakovë - dega kitarë. Ne vitin 2004 ishte edhe antarësimi ne korin e qyetit (te udhëhequr nga Astrit Pallaska). Ishte edhe anëtar i grupit te vallëzimit "Art Design" (tek Jeton Vorfi). Ne vitin 2006 Marku u shperngul ne Austri (Vjene), ku edhe momentalisht jeton dhe vepron. Në Maj 2013, Mark Marku merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ndarja". Më datë 18...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

5 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Mark Marku

Komente 5