A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Markelian Kapedani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Markelian Kapedani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Markelian Gjon Kapidani është një nga përfaqësuesit e rëndësishëm të ndryshimeve kulturore dhe artistike që ndodhën në Shqipëri në vitet menjëherë pas rënies së Murit të Berlinit. Një nga karakteristikat themelore të artit të tij është shkrirja e natyrshme e traditës së madhe "formale" të muzikës perëndimore me meloditë popullore ballkanike bashkë me një karakter Jazz të dukshëm. Prodhimi artistik i Kapedanit kombinon gjuhën e sofistikuar të muz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Xhevair Akulli

Thoma Mahilaj

Alush Hamiti

Nehat Ferati

Hidaver Osmani

Hazir Qelaj

Luan Krasniqi

Ferdinant Bjanku

Dardan Shkreli

Florent Nushi


Tags: Markelian Kapedani, Markeljan Kapedani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019