Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marko Strazimiri & Vivian Biagioni - Jemi Një (Feat. Marlin & Martil)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ne jemi një për besë e fe,
Flet, thërret një zë, Skënderbe.
Ne jemi një, të gjithë ta dinë,
Për Shqipërinë, për Shqipërinë.

Ne, tokë e lashtë e gjak i ri,
Sfida jonë, zemër- histori,
Atje ku nis një jetë e re,
Kosovë, diasporë, o Atdhe.

S’njohim dallgë, u dalim ballë,
Prijmë jetën si luanë.
S’ duam luftra më në botë,
N’sy fëmije, s’duam lotë.

Drita jonë, prind e shkollë, hej.
Ëndërr - kurorë në çdo portë, hej.
Jemi brez i ardhmërisë, heeej.
I Arbërisë, i Shqipërisë.

Ne jemi një, o brez i ri,
Të mbajmë flamurin kuq e zi,
Në zemrat tona si fole,
Jeton i madhi, Skënderbe.

Ne kemi ëndrrën për një botë,
Ku zgjon lirinë një paqe e ngrohtë,
Dhe ku zhvillohet bukur, për be,
Një Shqipëri për të gjithë ne.

S’ kemi brengë, s’ kemi faj.
Puthim engjëj, luftojmë djaj.
Shohim botën e lirisë,
Flasim gjuhën e atdhetarisë.

Ti Shqipëri më jep nder, hej.
Më jep emrin me dy krerë. Ohej.
Se ti je, se ti je, hehehej.
Babë e bir, Skënderbe.

Ne jemi një, për besë e fe,
Flet thërret një zë, Skënderbe.
Ne jemi një të gjithë ta dinë,
Për Shqipërinë, për Shqipërinë.

Ne jemi një, o brez i ri,
Të mbajmë flamurin kuq e zi,
Në zemrat tona si fole,
Jeton i madhi Skënderbe.


Marko Strazimiri & Vivian Biagioni - Jemi Një
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Një".
3. Video është e këngës "Jemi Një", por nuk këndohet nga Marko Strazimiri & Vivian Biagioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marko Strazimiri:


Komente 0