Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Te Kam Maraz Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  22

smë del malli asaj dite
dole në udhë e më prite
me faqe më dorovite
moj gushë bardha simite
në sabahë që në nje të gdhirë
ngarkova mushkën mirë
vajta gjeta plotë mullinë asnjë nuk ma zuri synë
Ku je se të kam marazë moj faqe simiteas gusha jote vetëtinë ma marrose djalërinë 2×
Atje poshtë në ato gjerdhe të prita moj pse smë erdhe
të prita moj pse smë erdhe
të zu gjumja më gënjeve
ç'ma dogje zemrën si prush
si çajet ku rrin në gusht
mes këputur sy larush të ndrin gjerdani në gush
RF 2X ku je se të kam marazë moj faqe simitie-as gusha jote vetëtimë
Ma marrose djalërinë
faqet e kuqe si molla ti me je lule nga dora dhe lulene mos ja marrça
si Lisi në këmbë u thafsha
prilli e maji me lule s'erdhën vetë por ti i prure yjete mbi ballë çi ule gushës gjerdan i vure...


Ky tekst u dërgua nga MnMarsela Margariti
Publikimi: 28/01/2009
Teksti: Marsela Margariti
Orkestrimi: Genci Malaj
Video Produksioni: Shqipja Master


Marsela Margariti - Te Kam Maraz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kam Maraz".
3. Video është e këngës "Te Kam Maraz", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 0