Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mateus Frroku - Testament Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

testament per ty
do ti jepja syt
per te pare serisht
bukurin tende te dashuruar
nese do te kthehej
perseri nje dit
jo un skisha per ta besuar

nese do t'me duhej
perseri ti thoja
zdo ta besoja
se keto jan fjalet
per buzeqeshjen tende
do ti zbrisja vite
un jetes sime
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

nese je ne shtrat dhe spo fle tani
me dergo ti nje mesazh
te lumtur
qe dhe un ta flak
gjith trishtimin tujte
se jeta eshte e shejnt
por e shkurter

bukuria jote qenjen time vrau
do t'kisha dhen un
qindra miliona
qe tek un te vije
dhe kuptim ti jepje
prap ditve tona
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

tex&muzic: pirro cako
orkes:alfred kacinari
kendon:mateus frroku


Ky tekst u dërgua nga Kliton


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mateus Frroku
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Alfred Kaçinari


Mateus Frroku - Testament Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Testament Per Ty".
3. Video është e këngës "Testament Per Ty", por nuk këndohet nga Mateus Frroku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mateus Frroku:


Komente 0