Më mbaj mend (për 1 muaj)

MatoLale
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Shkurt 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  546
Këndon kryesisht: hip-hop

MatoLale është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 2 Mars 2019, Matolale publikon videoklipin "Freestyle". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale.

Më datë 13 Prill 2019, Matolale publikon videoklipin "Kapo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 12 Qershor 2019, Matolale publikon videoklipin "One Shot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Matolale.

Më datë 28 Shtator 2019, Matolale publikon videoklipin "Tirona".

Më datë 15 Tetor 2019, Big Kik publikon videoklipin "Ça Je Tu Thon?", në bashkëpunim me Matolale. Teksti i këngës u shkrua nga Big Kik & Matolale.

Më datë 18 Nëntor 2019, Matolale publikon videoklipin "Dybala".

Më datë 22 Janar 2020, Sivi, Matolale, Ili & Rio Zaffa publikojnë videoklipin "Blocka".

Më datë 15 Mars 2020, Matolale publikon videoklipin "Favela".

Më datë 3 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Ca Milion Lek (Freestyle)".

Më datë 23 Prill 2020, Matolale publikon videoklipin "Batman".

Në Maj 2020, Matolale merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Favela".

Në vitin 2020, Matolale publikon albumin "2027".

Më datë 5 Qershor 2020, Matolale & Noizy publikojnë videoklipin "Adrenaline".

Më datë 28 Gusht 2020, Matolale publikon videoklipin "Lucky". Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 22 Shtator 2020, Matolale publikon videoklipin "Real".

Më datë 17 Nëntor 2020, Matolale publikon videoklipin "Viking".

Më datë 7 Mars 2021, Matolale publikon videoklipin "Resto". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 8 Prill 2021, Matolale publikon videoklipin "Audi". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 2 Qershor 2021, Matolale publikon videoklipin "Flak". Teksti i këngës u shkrua nga Matolale. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 28 Korrik 2021, MatoLale publikon videoklipin "Enxhi". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 6 Tetor 2021, Matolale publikon videoklipin "Jolie". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale.

Më datë 9 Tetor 2021, Nush, Kennz, Grido, Il Ghost, Bardhi, Ari, Meriton & Matolale publikojnë videoklipin "Jackpot II", në bashkëpunim me Meriton Mjekiqin. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 7 Nëntor 2021, Matolale publikon videoklipin "Favela Polizei". Teksti i këngës u shkrua nga MatoLale. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Sivi Beats.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

237

Ish-Anëtar i labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 237