Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mc Kresha & Lyrical Son - MMHS

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "MMHS".
3. Video është e këngës "MMHS", por nuk këndohet nga Mc Kresha & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mc Kresha & Lyrical Son - MMHS  (Feat. Butch)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Rapsodët N'rap T'sotit"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Butch

Më Shumë Nga

Lyrical Son

13/06/2016

2016-06-13T19:04:34+00:00[Butch]
Yeah!
Rocke Press/Play an den Reglern
Roll mir noch ein Hazeblunt
Drums kommen in meinem System an
Wie mein letzter Zehner
Diggah was für Gema
Diggah was für Major
Schon immer Independent
Mittelfinger an die Hater
Bleib gechillt auf den Leder
Mit dem besten Weed in meinem Paper
Keiner kriegt mich hier runter
Ich bin unterwegs richtung
Lass es flown wie Lawa
Doch hör ständig mein Vater
Besorg dir endlich eine Arbeit
Ist alles nicht so einfach

Weg mit den Tableten,ich bin eh nicht mehr zu retten
Gib mir einfach ein zwei Blättchen und dreh den Sound auf

Mucke machen und High sein (4x)
Gib mir Kick und Snare
In diesem Gitter eingesperrt
Schreib ich tief aus meinem Herz und atme den Rauch auf
Mucke machen und High sein (4x)

[MC Kresha]
Mucke machen und High sein
Repovati veq part time
Boni rapet gati kjo o prime time
Shtinja flaken rabit kalle 1 maj
Straight out rap no bullshit
Hashi vjen vet na i thojm K.I.T.T
Bounce me kry bi**h mos u cudit
Nese sdin me kcy at'her veq livrit
Qiju shqip n'text explicit
Un e smuj kit shit ti je veq ni grip
Bitch mos um prek n'trip ec livrit
I kill these bugs, pesticid
Tu pi shum hash mu ka bo krejt rrafsh
I boj 2 letra bashk e llepshi mrapsht
Peci me klas kualiteti si jasht
Amo ti je shum jasht spo kapish qka thash
Kthehemi prap n'bita bashk
Do me na myt do rabi qe e kena kry n'aktash
Skqyrim permas jena tu e thy bashk
Me na ik pak pak hapi sdojna mu kthy tash

[Lyrical Son]
Fleta bardh full rima
Kur fletes t'blert ja pij timat
Beat bass, weed hash
E pina bre babes, e pina
Ktu thojn Mucke machen und high sein
Direkt hier aus Mannheim
Der rote Albaner mit hot rhymes
In Deutschland, high times
Week-endi vjen me weed
E ma then kur m'con Outlet
(Haze haze kush)
Lula tulifare manej boj ni buqet
(Sensimilia)
Krejt ca m'vyn mu per qetsin
Rabi mir t'ben me ni tim
Gips ma shum se bensedim
Shtine n'xhep na sen si kem
Rabi sen sa se ki iden
Zgjidhe vet, ktu cdo lloj e gjen
Bohem gips, me muzik ja vlen
Migrenë mo nuk o nata
THC ilaci, skam nevoj per hapa


Ky tekst u dërgua nga Butrint
Më Shumë Këngë Nga Mc Kresha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet