A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mc Kresha & Lumi B - Harro


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/02/2019

2019-02-17T12:00:00

See Also

Lumi B

Song from the album:

"United State Of Albania""Harro" is a new song recently added in songs archive sung by Mc Kresha & Lumi B.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Dorandd - Harro

[REF.:]
Mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo
mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo

E di si u nda prej meje i ka ra pishman
tash po m’thirr mu n’telefon ajo e di
shoqja vet ton naten o tu m’thirr e di
veq per to per to o tu m’thirr e di
veq per to per to o tu m’thirr e di e di

Ajo thot qe kam shume mall
kam shume mall kam shume mall
ti po m‘thirr po me ty sun dal
me ty sun dal me ty sun dal

Numrin e ri e ke marr tash amo
kohen me ty e kom lan pas
menen te une e ki çdo qast
po do mu kthy e me m’pa prap

Un hala gati nuk jam ato me fal
se pi zemres tem ti ke dal
telefoni so tu nal
spo di a me dal a me lon

[REF.:]
Mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo
mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo

Ti kom dhon ti kom fal
qka t‘kom dhon mo nuk t’dho
ti e pate shancen tash pse po qan
pse po m’thirr mu n’telefon

Ajo tash po don mu kthy prap
ajo tash po don mu kthy prap x2

Ka po sillna une e shoh une e shoh
tash po bohna kishe nuk e njoh nuk e njoh
venet qe rri une ajo nuk rrin mo
i harroj senet qe i kom bo
per to per to per to

[REF.:]
Mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo
mos gabo me m‘thirr harro harro telefonin
nuk e di qka osht tu dasht ajo ajo ajo

Bleta - Harro

Prej fillimit un kur tkom pa
Zemren ma ke nal per ty un ndryshe kom menu
Ndryshe em m'ke dasht ti veq ke menu veq s'thom gjo
Tana i kom dit ku t'kom lon
Besen qe prej teje jom lodh m'duket se qetash u bo gat
Nashta naj dit koha vjen edhe menoj per ty qysh je
Ama san n'qet moment veq spo du met pa mo hiq ti veq ki menu
Qe st'thom gjo tana ti kom dit ku t'kom lon besen qe prej teje
Jom lodh m'duket se qetash u bo boll

2x
Tregom a m'ke dasht najhere
Harro qa ki pas prej meje harrom

Nashta naj dit koha vjen edhe menoj per ty qysh je
Ama san n'qet moment veq spo du met pa mo hiq ti veq ki menu
Qe st'tham gjo tana ti kom dit ku t'kom lon besen qe prej teje
Jom lodh m'duket se qetash u bo boll

Tregom a m'ke dasht najhere
Harro qa ki pas prej meje tung e ki sdu met ni
Tung e ki harrom

Labi - Harro

Mos pyt kur shkova, mos pyt ku jam
me ty kur isha gjithqka te than
perse u binde pa e dit vet
qka esht genjeshtewr qkka esht vertet

ti s'e din se sa te di durova un
joo s'e di sa t'dashurova un

REF:
Mendo ti per veten tende
se po qmendesh ti s'e din
harro se nga ti un trrembem
jo nuk shembem un per dashni

Von e kuptove ti ke mbet vet
se fjalt e njerzve shkatrrojn nje jet
perse u binde pa e dit vet
qka esht genjeshter, qka esht vertet

ti s'e din se sa durova un
joo s'e di sa t'dashurova un

REF 3x:
Mendo ti per veten tende
se po qmendesh ti s'e din
harro se nga ti un trrembem
jo nuk shembem un per dashni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019