Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Qoppa - 100 Vjetori (Feat. Kaltrina Delija)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  104

Kaltrina:

Agoi mengjesi edhe erdhi dita
Lindi dielli plot me hijeshi
Sot eshte dita shum me e bukur
Se eshte nje dat ne histori
Datt ne histori

Qoppa:

Kjo eshte dita jon moj shoqja ime e vogel
Kjo eshte nje dit e mbar SHQIPTARIS
Un e di qe tka tregu babi ty oj loqka e vogel
Kete ditt nje flamur u qendis

Kaltrina:

Falmurin e qendisi Marigona
Ai flamur valon ne shpiat tona
Une e di o xhaxh e di se historia thot
Ai flamur u ngrit me gjak dhe lot

Qoppa:

Dije dhe mbaje mend shum mir
Paraardhsit ton i quanin ILIR
Edhe diqka une di por ti mbaje si sekret
Se sbashku shqiptar do te jem nje shtet

Kaltrina:

Gezuar oj SHQIPERIA jon e madhe
Sot buzqeshin male dhe livadhe
Sot buzqeshim gjith per ket 100 vjetor
Per flamurin qe u ngrit ne vlor(2her)
Dita filloi dhe po erresohet
Patjeter kjo dat duhet te festohet
Ket 100 vjetor tash duhet ta gezojm
Eja edhe ti eja sbashku ta festojm

Qoppa:

Do vij i veshur KUQ E ZI
Kjo dit pom bon mu shum krenar mu ndi
Na e kem nje fat te mir qe ket ditt po e perjetojm
Sbashku kete fest ne e kendojm

Kaltrina:

Tash do te flas o xhaxhi i shqiptaris
Edhe malet edhe fushat le ta dijn
Se zemra na kendon dhe shpirti fluturon
Nhapsir kushdo shhqiptar jeton

Qoppa:

Ajo hapsir eshte vendi i shqiponjes
I Naimit,alfabetit dhe i shkronjes
Eshte vendi i deshmorve qe ran per liri
Prap po them qe duhet tjemi veq nje SHQIPERI

Kaltrina:

Gezuar oj SHQIPERIA jon e madhe
Sot buzqeshin male dhe livadhe
Sot buzqeshim gjith per ket 100 vjetor
Per flamurin qe u ngrit ne vlor(2her)


Ky tekst u dërgua nga  DionTahiri   MindBlackMc Qoppa
Featuring: Kaltrina Delija
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/11/2012
Video Produksioni: Biggy Image


Mc Qoppa - 100 Vjetori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "100 Vjetori".
3. Video është e këngës "100 Vjetori", por nuk këndohet nga Mc Qoppa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Qoppa:


Komente 3