Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Meda - Vellezerit Haradinaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  77

Komente

2 🔥

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Video Produksioni:

Pulla

Këngë e albumit:

"Për Ju Çlirimtarë"
Erdh pranvera prap n'kto troje,
n'troje te Dardanise
bijt ma t'mir po i bejn roje
deshmort e liris
E kan sjell ngrotsin e diellit
per kopshte e lendina
trim Luani dhe Shkelzeni
vellezrit Haradinaj

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan

Jo nuk ulet Luan trimi
n'kam lufton perher
me gjak tem do ti ujis thot
lulet ne pranver
Mir po i shkrep Shkelzenit pushka
kanges tu ia than
vesh me drit malet e fushat
po i thrret diell e han

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan


Ky tekst u dërgua nga  Miraa   AkRePi   luleesma
Më Shumë Këngë Nga Meda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet