Më mbaj mend (për 1 muaj)


Meda - Presidenti Rugova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Presidenti Rugova".
3. Video është e këngës "Presidenti Rugova", por nuk këndohet nga Meda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Meda - Presidenti Rugova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

21/01/2020

2020-01-21T11:00:02+01:00Presidentit historik dy lule ia solla,
njanen nga Shqipëria nane, tjetren nga Kosova.
Sot është përvjetori yt, kur ike prej kësaj Bote,
na mungon çdo moment urtësia jote.

Ref:
Te varri t'ban nder ty e gjithë Kosova,
T'thojne faleminderit Ibrahim Rugova.
Te varri t'bajne nder ty krejte diaspora,
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova.

Një flamur të Dardanise nga mergimi e solla,
e si kujtim nga ti nje grusht dhe e mora.
Sot është përvjetori yt, kur ike prej kesaj Bote,
na mungon çdo moment urtësia jote.

Ref:
Te varri t'ban nder ty e gjithë Kosova,
T'thojne faleminderit Ibrahim Rugova.
Te varri t'bajne nder ty krejte diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova, President Rugova


Ky tekst u dërgua nga DreniKartolina (3)

17
10
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Më Shumë Këngë Nga Meda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë