Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Mensur Kadriu - Merr Shembull Nga Kurani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merr Shembull Nga Kurani".
3. Video është e këngës "Merr Shembull Nga Kurani", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mensur Kadriu - Merr Shembull Nga Kurani Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/08/2009

2009-08-20T16:23:33+01:00Kapu,kapu n'ket litar
Ndije veten ti krenar,
Nga kjo rrug mos u largo
Se dhe Zoti nuk te don.

Kush e don Pejgamberin
Jeton Sunetin nderin, x2
Ai qe e don Kur'anin
Lexon e don Islamin.

Kapu,kapu n'ket litar
Ndije veten ti krenar, x2
Nga kjo rrug mos u largo
Se dhe Zoti nuk te don.

Merr shembull nga Kur'ani
Nese don t'shtohet Imani, x2
Merr shembull Pejgamberin
Lartsoja vetvetes nderin.

Kapu,kapu n'ket litar
Ndije veten ti krenar, x2
Nga kjo rrug mos u largo
Se dhe Zoti nuk te don.

Mos gabo ti asnje dite
Ballin n'sexhde pa e vnu, x2
Mos gabo ti pa Namaz
Para Zotit me qellu.

Kapu,kapu n'ket litar
Ndije veten ti krenar, x3
Nga kjo rrug mos u largo
Se dhe Zoti nuk te don.


Ky tekst u dërgua nga  rinna1234
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë