Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Mensur Kadriu & Ammar Kadriu - Jepi Gaz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jepi Gaz".
3. Video është e këngës "Jepi Gaz", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu & Ammar Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mensur Kadriu & Ammar Kadriu - Jepi Gaz Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

27/07/2017

2017-07-26T23:00:00+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jepi Gaz" kënduar nga Mensur Kadriu & Ammar Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Yll Demaj - Jepi Gaz

hajt hajt jepi gaz
hajt hajt mos u ndal
hajt hajt hajt hajt jepi gaz

vish fustani më
të mir bëhu gati
po të pres disponim
argëtim je e imaj
dej n'mëngjes.(2x)

Ref:
Hajt hajt jepi gaz halle brenga
i le pas hajt hajt mos u ndal sante
krejt dojna me kall hajt hajt hajt hajt
jepi gaz halle brenga i le pas haaajt mos
u ndal sante krejt dojna me kall

A'ke sante ndonjë
mendje qfar deshire
të plotsoj a don
disko a don partii
ku të duash do të qooj.(2x)

Ref:
Hajt hajt jepi gaz halle brenga
i le pas hajt hajt mos u ndal sante
krejt dojna me kall hajt hajt hajt hajt
jepi gaz halle brenga i le pas haaajt mos
u ndal sante krejt dojna me kall.(2x)

Crazy Girl - Jepi Gaz

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

Shikoni si eshte puna..cuna krazy erdhi prap
jepi gaz makines dhe motorrit sepse jam un lart..
jam un lart je ti larte gjithashtu nuk jemi par...
kemi vajza teper sexy do i vem zjarrin kte nat
do ta djegim si i thon
hec aty sna behet vone
do ta pim goten me fund
sepse nata po zbarkon..
po zbarkon njekohesisht edhe gjaku po velon...
ne nje cep xhaxhi polici me habi po na shikon..
na ndalon... ca kerkon
se nga pija jemi dras
e hapte dhe e mbyllte sikur te na kishte nplazh..
do te hash do te qash a kuptove ca te thashe??
hape kraun shpejt e shpejt
eshte banda me kallash
grupi pa kilometrazh
se tani jemi ne faz
1100 kubiksh
edhe gazin e mbajm draz..
nuk eshte aspak cudi se ne jemi ne estaz
dhe tani na u be von prandaj cuno jepi gaz

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

kemi Honda Kwasaki
shpejtesia eshte ne kulm
kemi Aprilia dhe Dukati
pra o burra cuna sulm
sepse gocat kan vesh takat
kenaqsia eshte e madhe
sidomos kur eshte Yamaha...
eshte me mire qe ta kuptosh
kur nje femer behet keq
prandaj jepi gaz me shum
sepse petllen ti ja heq..
sidomos kur ti doren ve te gazi
behet njesh me trupin tend ajo tamam si kamikaze
sepse jeta eshte e bukur po gjithmon mbetet nje gar
prandaj mbaje gazin draz qe te zesh vendin e par....
dikush thot qe nuk ja vlen
po dhe kto jan fjal te kota
bota eshte me e bukur kur ti gjendesh mbi dy rrota...
ne gjith rruget e shqiperis
tani cunat japin gas
kan dhe gocat bashke me vete
edhe fare nuk ju plas
duke mos ven veshin fare
edhe fjalve te mamas
se tani ka ardh momenti qe te gjith i japin gas

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

jepni gas jepni gas cuna na pelqeeen
me motorra shum lluksos di qe ju ua ndjen
kush thot jo genjen
dhe kush thot po ja vlen
prandaj cuna jepni gas ne gocave na pelqen

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

Rozana Radi - Jepi Gaz

Shumë të urtë
më di shpirt mua
sikur të më kishe grua
me atë motor të zi
shihemi në polici.
Ti kalon nga bulevardi
në bilardo pi bakardi
të vijnë vajzat ty nga pas
po me mua nuk ke shancë

ref : Më shikon në bulevard
më ngacmon s'më le rehat
me motor më vjen nga pas
ec pra ,gaz ,gaz.

Më shikon në bulevard
më ngacmon s'më le rehat
me motor më vjen nga pas
ec pra jepi gaz.

Me gjithë vajzat ti fitove
por me mua nuk ia dole
i ke hapur vetes punë
se nuk merr asgjë nga unë
ke fytyrë interesante
me një veshje ekstravagante
vajzat ty nga pas të rrijnë
për mua hargjon benzinë

ref : Më shikon në bulevard
më ngacmon s'më le rehat
me motor më vjen nga pas
ec pra ,gaz ,gaz.

Më shikon në bulevard
më ngacmon s'më le rehat
me motor më vjen nga pas
ec pra jepi gaz.
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë