Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mensur Kadriu - Mos E Tepro

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos E Tepro".
3. Video është e këngës "Mos E Tepro", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mensur Kadriu - Mos E Tepro  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Mensur Kadriu

Komente

Asnjë Koment

26/10/2019

2019-10-25T23:05:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos E Tepro" kënduar nga Mensur Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mensur Kadriu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ganjagon. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

rep.1
U ktheva prap n'kit sen/me stabilizu
Dridhma t'mdhaja/termet kom me pru
Inspirimin e jetes/ta dho nepermjet veshit
Pse o Zot mka ra hise/mi qu fmit pi djepit
Po t'doket vetja qe je hyp/n'maje t'malit
Po un pe shoh ni insekt/n'gugj t'karit
Plot po thojn GANJA/qite cenzuren n'tekst
Jom n'gjak me fejkera/deri n'diten kur t'des
Ka shkeli un/bohet terri e ferri
Emnin e kom agon/perndryshe luciferi
Si smundje epidemike/per kta bosa
Tatoon e viktimave/n'tru ju vulosa
Viktim e perjetshme/deri n'diten e gjykimit
Ju kom mshel n'tekste t'mija/si dajt e paraburgimit
Un jom ai gjyqtari/qe ta dho denimin perjetsisht
E deshira jote e funit/ka mu kon DEATHWISH

ref.
Mvjen mir nese menon qe je nalt
Repi jem pak problem shok mun me ti hek shkallt
Sikur mjalt sheroj shum sene veq nese e tepron
Fundi i ksaj pune nfavor temin perfundon

rep.2
Si hiroshim explodoj/ta pastroj venin
E do klinca qe ikin/sun vin n'ven temin
Foli shum sene/po thom shum pak
Jom mrekullia e 8t/e ksaj bote o papak
Kohve t'funit po ma bojn/pse po hec gjon
Se jom lind gjon,veshna gjon/e m'thirin GANJAGON
Kom hi n'rrug t'ron/e sene t'rona t'bi
Per qdo sen qe e foli/pishmon nuk i bi
Marrja e zotit me 1 joint/mu bo dru
Nifar vakti n'mahall/folje t'bongit kom rrxu
Me t'32tin t'paskan shpall/kingi prizrenit
Kur jom afer teje jom/faraoni i repit
Shizofren,manjak qe ta hupi/vetdijen
Shurdhmemec pi repit tem/hala pa e mrri pleqnijen
Ti je tuc qe t'nihet/dridhma e buzes
Jom realist qe ta prish/drejtpeshimin e zuzes

ref.
Mvjen mir nese menon qe je nalt
Repi jem pak problem shok mun me ti hek shkallt
Sikur mjalt sheroj shum sene veq nese e tepron
Fundi i ksaj pune nfavor temin perfundonMë Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet