Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Haziri
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Nentor 1979
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: pop pop-rock

Mentor Haziri është këngëtar i njohur. Mentor Haziri e do këngën dhe ajo e shoqëron çdo ne moment te jetes se tij me tingujt muzikore. Ky eshte rok këngëtari Mentor Haziri qe mendon se muzika për të është ushqim i shpirtit. Ka dëshmuar fuqinë e tij në muzikë. Dhe derisa po shijon netët ‘live’ nëpër qytete të ndryshme në vend, Mentor Haziri së shpejti do të vijë me befasi të mëdha në muzikë.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.75m
Ngjyra e syve: E zezë
Ngjyra e flokëve: E kaftë
Pija e preferuar: Uji
Muzika e preferuar: Rock, Jazz, Pop, Electro
Këngëtarja e preferuar: Adele
Ngjyra e preferuar: E zezë
Sporti i preferuar: Basketbolli, futbolli, snowboarding
Sportisti i preferuar: Michael Phelps
Hobi: Sporti
Stili i veshjes: Sportiv, solemn
Moto e jetës: Nuk dorëzohem kurrë (I never give up) dhe jeto me dinamizëm maksimal (Live fast to the maximum)

Më datë 21 Korrik 2011, Mentor Haziri publikon videoklipin "Engjell". Me këtë këngë, Mentor Haziri u paraqit në këto festivale: VFM 2012 (2012), Zhurma Show 2011 (2011).

Më datë 21 Prill 2014, Mentor Haziri publikon videoklipin "Vetem Nje Here".

Më datë 17 Nëntor 2014, Mentor publikon videoklipin "Transition".

Më datë 12 Korrik 2016, Mentor Haziri publikon videoklipin "Kujtoje". Me këtë këngë, Mentor Haziri merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 20 Qershor 2017, Mentor Haziri publikon videoklipin "Survivor". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 13 Tetor 2017, Mentor Haziri publikon videoklipin "Zemër E Vrarë". Muzika e këngës u punua nga Mentor Haziri, Mentor Haziri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Në Tetor 2017, Mentor Haziri merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Plage ne zemer".

Më datë 27 Shkurt 2018, Mentor Haziri publikon videoklipin "When I Hear Your Name".

Në Tetor 2018, Mentor Haziri merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Me Ke Vra".

Më datë 3 Mars 2019, Mentor Haziri publikon videoklipin "Hana". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative, ndërsa produksioni audio u realizua nga Florent Boshnjaku. Kënga është e zhanrit baladë dhe është mjaft e veçantë sa i përket video xhirimeve, ku në qendër të vëmendjes është një balerinë.

Më datë 18 Korrik 2019, Mentor Haziri publikon videoklipin "Kom Me T'lanë". Muzika e këngës u punua nga Armend Rexhepagiqi, ndërsa teksti u shkrua nga Aida Baraku. Produksioni audio u realizua nga Irkenc Hyka.

Më datë 19 Mars 2020, Mentor Haziri publikon videoklipin "Mara". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti.

Në Maj 2020, Mentor Haziri merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Mara".

Më datë 7 Qershor 2020, Mentor Haziri publikon videoklipin "Per Ju".

Mentor Haziri ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Nje Grusht Me Trendafila".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Anëtar i grupit

Kthjellu

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Mentor Haziri »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet