TEKSTESHQIP

Mentor Haziri
Plage Ne Zemer
Lyrics

Sa e ftohte kjo nate pa ty
rruget ndahen perseri
plage ne zemer me ke mbete ti

ne keto rruge dhe nete pagjume
duke pritur aty jam une
ne vend te dhimbjes dhe dashurise
te jesh ti
nuk e di…
nuk e dii
te ndjej une ty si nje jehone
naten vone

REF.:
kthehu te lutem perseri
ktu ku kishte dashuri
bota ska kuptim pa ne te dy
Do treeetem une dhe do te shkoj
dashurine do e vajtoj
kta jane lote te shpirtit tim
PER TY

Sa t'kom dasht do e mbash mend
me lot po shkruaj emrin tend
kurr me sdo te dashuroj
ne kte jete

REF.:
kthehu te lutem perseri
ktu ku kishte dashuri
bota ska kuptim pa ne te dy
Do treeetem une dhe do te shkoj
dashurine do e vajtoj
kta jane lote te shpirtit tim
PER TY