TEKSTESHQIP

Mera Zymeri
Gurbet Me Halle
Lyrics

Vec me Trup Jam ne ket gurbet
Shpirti Po e lyp vendin e vet
Tisha kan Te shpija ah risha kan Te shpija
Dit per dit kto fjal Nana mi cet

Vendi huj nuk bahet vendi yt
Fjalt e Babes lot Ma mbushin syt
Oh bre mka mar malli ah Sa mka mar malli
Me Pa Nanen Te dera tu m‘prit

Gurbet me Halle flak naj bane zemrat
Zemrat naj kalle por sna ndrove emrat
Gurbet me halle me ty mkaloj jeta
Ka do Qe shkova prap Shqiptare mbeta

Sa her ja ngoj zanin qiftelis
aq me shum me mer malli i shpis
Ku ka si Te shpija ah Ku ka si te shpija
Vec me muj Se sonte isha nis

Vendi huj nuk bahet vendi yt
Fjalt e Babes lot Ma mbushin syt
Oh bre mka mar malli ah Sa mka mar malli
Me Pa Nanen Te dera tu m‘prit

2..Gurbet me Halle flak naj bane zemrat
Zemrat naj kalle por sna ndrove emrat
Gurbet me halle me ty mkaloj jeta
Ka do Qe shkova prap Shqiptare mbeta

DËRGOI:
INFO
Videoteka e hiteve zgjerohet, sepse ky produkt muzikor përcillet tek fansat i kompletuar me videoklip muzikor, i cili u publikua më 27 Shtator 2020. Vija melodike dhe teksti u krye nga Kreshnik Avdiu, teksa këngën e orkestroi Alban Furtuna.