Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Burrniku - Moj E Mira Teze Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sikur djelli qe lshon rreze
Je e dashur ty moj teze
Si nvend nanes ty te kam
Teze dashur drit moj xhan

Kush se ka nanen gjall
Kur merzitet ka shum mall
Shkon te tezja e perqafon
Mallin e nanes ja qon

Sa dashni ka zemra saj
Fmijt e motres kur i sheh
Prej dashnis mbushet me vaj
Pa jau puth faqet se le

Prej nje nane ato jan
Tezja dhe lumja Nan
E kur nana sesht aty
I kqyr tezja si dy sy

Moj e mira teze zoti ty tbekofte
Tmirat e dunjas ai te ti i qofte
Moj e mira teze moj nuk ka si ti
Drit per nipa e mbesa
Zemren plot dashni

Teze dashur teze mire
Sikur hana ne errsir
Mi kqyr syt e mjep dashni e mthu lumja un per ty

Lumja tezja un per ty a ki hanger a ke pij
Kallxoj tezes cka po don
Zemra jem cka pot mundon

Kallxom bij kush tka merzit
Pse me lot i ke dy syt
Hec te tezja mperqafo mbajum fort e me shtrengo

E ku ka dashni si kjo
Po pra tezja eshte ajo
Nipa mbesa dit e nat
I don tezja si evlad

Moj e mira teze zoti ty tbekofte
Tmirat e dunjas ai te ti i qofte
Moj e mira teze moj nuk ka si ti
Drit per nipa e mbesa
Zemren plot dashni
Merita Burrniku
Publikimi: 15/10/2021
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Artan Mezini (Arti Rec)
Video Produksioni: Time Pictures


Merita Burrniku - Moj E Mira Teze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira Teze".
3. Video është e këngës "Moj E Mira Teze", por nuk këndohet nga Merita Burrniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Burrniku:


Komente 0