Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Burrniku - Pershendetje Nga Gurbeti N’ramazan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Agjerushem po të lutem ja Allah
Ja Rabbi kollaj mërzinë me ma ba
{Mka pru jeta n'dhe të huj e po qaj sot
Falem nëse e teproj me këta lot} 2x
Ref.

Përshëndetje nga gurbeti n'ramazan
Kam mërzi sa shkuma e detit për babe e për nane
Përshëndetje nga gurbeti motër, vlla
Kisha dasht me ju pas ngatt veti iftar bashk me ba

Sonte fjalët e shpirtit loti po i flet
Pasha Zotin gurbetçari s'e ka leht
{Për syfyr e për iftar bukën me lot
Dhimbjen e mërzinë e din i madhi Zot} 2x

Ref.

{Përshëndetje nga gurbeti n'ramazan
Kam mërzi sa shkuma e detit për babe e për nane
Përshëndetje nga gurbeti motër e vëlla
Kisha dasht me ju pas ngat veti iftar bashk me ba} 2X
Merita Burrniku
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/03/2023
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Agon Neziri
Video Produksioni: A Films


Merita Burrniku - Pershendetje Nga Gurbeti N’ramazan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pershendetje Nga Gurbeti N’ramazan".
3. Video është e këngës "Pershendetje Nga Gurbeti N’ramazan", por nuk këndohet nga Merita Burrniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Burrniku:


Komente 0