TEKSTESHQIP

Merita Burrniku
Moj E Mira Teze
Lyrics

Sikur djelli qe lshon rreze
Je e dashur ty moj teze
Si nvend nanes ty te kam
Teze dashur drit moj xhan

Kush se ka nanen gjall
Kur merzitet ka shum mall
Shkon te tezja e perqafon
Mallin e nanes ja qon

Sa dashni ka zemra saj
Fmijt e motres kur i sheh
Prej dashnis mbushet me vaj
Pa jau puth faqet se le

Prej nje nane ato jan
Tezja dhe lumja Nan
E kur nana sesht aty
I kqyr tezja si dy sy

Moj e mira teze zoti ty tbekofte
Tmirat e dunjas ai te ti i qofte
Moj e mira teze moj nuk ka si ti
Drit per nipa e mbesa
Zemren plot dashni

Teze dashur teze mire
Sikur hana ne errsir
Mi kqyr syt e mjep dashni e mthu lumja un per ty

Lumja tezja un per ty a ki hanger a ke pij
Kallxoj tezes cka po don
Zemra jem cka pot mundon

Kallxom bij kush tka merzit
Pse me lot i ke dy syt
Hec te tezja mperqafo mbajum fort e me shtrengo

E ku ka dashni si kjo
Po pra tezja eshte ajo
Nipa mbesa dit e nat
I don tezja si evlad

Moj e mira teze zoti ty tbekofte
Tmirat e dunjas ai te ti i qofte
Moj e mira teze moj nuk ka si ti
Drit per nipa e mbesa
Zemren plot dashni