TEKSTESHQIP

Merita Burrniku
Puthe Nanen Ne Balle
Lyrics

A ka zjarr qe shuan lotin
Kur prej shpirtit ai buron
Zani i nanes kur lut Zotin
Cahet qielli e gjemon

Mos ja kthe fjalen nanes
Kurre buzeqeshjen mos ja ndaj
Mos harro se Xhenetin
E ke te kambet e saj

Shpirti i nanes eshte i embel
Krejt dashni o krejt dashni
Sa te jet gjalle o zemren gzoja
Puthja fort ato dy sy

Kur e pyten Pejgamberin
Ke duhet me dasht me ren
Pse tre here nanen permendi
A mundesh me marr me men

Thuj te dua puthja ballin
Merre ne gryk per cdo dite
Me fjale te embla perher foli
Thuj oj nane ty te kam shpirt

Ty te kam drit oj nane e dashur
E bekuar moj dashni
Se e du oj nane Xhenetin
Du me kan atje me ty


Shpirti i nanes eshte i embel
Krejt dashni o krejt dashni
Sa te jet gjalle o zemren gzoja
Puthja fort ato dy sy

Kur e pyten Pejgamberin
Ke duhet me dasht me ren
Pse tre here nanen permendi
A mundesh me marr me men

DËRGOI:
INFO
Pasi u plotësua me të gjithë komponentët e saj, ky materiali muzikor prezantohet në ekranet tona i realizuar me vlera artistike edhe me klip muzikor, të cilin e krijoi Time Pictures. Videoklipi u publikua më 12 Nëntor 2021. Melodinë dhe tekstin e shkroi Kreshnik Avdiu, teksa autor i orkestrimit është Artan Mezini (Arti Rec).
Rryma muzikore:
Ilahi
Renditja:
Top 200