TEKSTESHQIP

Merita Burrniku & Armend Beqiri
Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra
Lyrics

O sa shume me ka cajt syri
Sa kam prit me ardh syfyri
Sa kam prit e mka marr malli
Ne aksham meu ba iftari

Per me prit ket ramazan
Me shume mall e me shume lot
Te jam lutur ja Rrahman
Falemnderit te them sot

Ref.
Perhajr ramazani o vllazni e motra
E urojm cdo njanin, bereqet ka sofra
Perhajr ramazani, nvatan e ngurbet
Po uron kjo zemer, uron shpirti vet

I shoh fmit tu e kqyr minare
E me zanin si bilbilat
Vijn me vrap me dhan haberin
Hajde u kallen kandilat

Tkerkojm falje ty o Zot
T'lusim ty me na sjell mbar
Faleminderit ja Allah
ja Azizi ja Gafar

Ref.
Perhajr ramazani o vllazni e motra
E urojm cdo njanin, bereqet ka sofra
Perhajr ramazani, nvatan e ngurbet
Po uron kjo zemer, uron shpirti vet

Gzohen fmit kur bahet vakti
Per iftar kur thrret ezani
Ka hjeshi kur shtrohen nsofer
Pitalkat e ramazanit

Gzohu moter gzohu vlla
Se jem cdo nate e dite
Se sdim tjetrin ramazan
A kemi ymer me prite

Ref.
Perhajr ramazani o vllazni e motra
E urojm cdo njanin, bereqet ka sofra
Perhajr ramazani, nvatan e ngurbet
Po uron kjo zemer, uron shpirti vet

DËRGOI:
INFO
Më datë 1 Prill 2022, Merita Burrniku & Armend Beqiri publikojnë videoklipin "Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Arti Rec.
Rryma muzikore:
Ilahi
Renditja:
Top 200