Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Dy Lule Pas Malit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Rrushi i kuq oh i bukur-o
Rrushi i kuq oh i bukur-o
Dil se po therresin-o
Dil se po therresin-o

Thuji oh t’më presin-o
Thuji oh t’më presin-o
Sa ta hudhim vellen-o
Sa ta hudhim vellen-o
Vellën e qenisun-o
Vellën e qenisun-o

Për fytyrë t’ujdisun-o
Për fytyrë t’ujdisun-o
Dy lule mas malit-o
Dy lule mas malit-o

Qi thote njana shoqes-o
Qi thote njana shoqes-o
Ta mora beqarin-o
Ta mora beqarin-o
Beqarin sy-marin-o
Beqarin sy-marin-o


Ky tekst u dërgua nga Yllka

Merita Halili - Dy Lule Pas Malit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Lule Pas Malit".
3. Video është e këngës "Dy Lule Pas Malit", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0