Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Merita Sahiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
BIOGRAFIA: Merita Sahiti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Këngëtare e muzikës së mirfillt shqipe, e cila ka mbaruar Fakultetin e muzikës, në degën solokëndim. Përveç shumë mirënjohjeve dhe falemnderimeve, ka marrë dhe çmimet si vijon: - Prishtinë "Polifest 2007", Çmimi "Interpretimi më i mirë" - Gjilan "Fest Flaka 2012", Çmimi vendi i dytë - Peshkopi Oda Dibrane 2014, "Këngëtarja më e mirë e Festivalit" - Ferizaj "Kosovarja Këndon", "Vendi i parë" dhe "Artistja e Vitit 2014" Në Janar 2016, Merita...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Overlord

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ilirjana Pirku

Ardita Ala

Vjollca Hamiti

Alma Gashi

Syne Loshi

Venera Imeri

Arta Grajqevci

Yllka Berisha

Gledis

Manushaqe Vata

Tags: Merita Sahiti, Merita Selishta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet