Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miga Hysi - Mijëra Yje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Gjerdan me drita bashke ndezem,
zemrat ndjejne lumturine,
dhe thurem tok,mbi pentagrame
,kengen e drites,poezine..

Dhe vjen midis nesh troket ne dere
portat celen menjehre
kalon mbi drin dhe zbret si nje
refren,diellit dhe henes i thone mirsevjen..

Sa bukur ndizen dritet nje nga nje,
si mijra yje anembane,
dhe rriten endrrat tona bashke me ne,
rrjedh jeta jone bardhe...

Ky tekst u dërgua nga zamir selimi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/1985
Festivali: Festivali i 24-të në RTSH
Teksti: Agim Doçi


Miga Hysi - Mijëra Yje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mijëra Yje".
3. Video është e këngës "Mijëra Yje", por nuk këndohet nga Miga Hysi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Miga Hysi:


Komente 0